Opowiadałam gościom z Montville, w stanie New Jersey w USA, że w Zamku Królewskim w Warszawie pochowane jest serce Tadeusza Kościuszki, polskiego militarnego bohatera narodowego i bohatera Stanów Zjednoczonych, który walczył w rewolucji amerykańskiej. Jest wiele pomników Tadeusza Kościuszki w Stanach Zjednoczonych (najbardziej znany w Waszyngtonie odsłonięty w 1910 roku, którego kopia została odsłonięta 100 lat później w Warszawie), w Nowym Jorku jest most Tadeusza Kościuszki, w Filadelfii jest muzeum poświęcone jego pamięci Thaddeus Kosciuszko National Memorial.
Od moich gości dowiedziałam się, że jest także…MUSZTARDA nazwana jego imieniem:).

Step in Warsaw - Przewodnik po Warszawie. Montville na mapie Ameryki Północnej.
Step in Warsaw – Przewodnik po Warszawie. Montville na mapie Ameryki Północnej.
Step in Warsaw - Przewodnik po Warszawie. Pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Statue_of_Tadeusz_Kościuszko_(Washington,_D.C.).
Step in Warsaw – Przewodnik po Warszawie. Pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Statue_of_Tadeusz_Kościuszko_(Washington,_D.C.).
Step in Warsaw - Przewodnik po Warszawie. Pomnik Tadeusza Kościuszki w Milwaukee, USA. Źródło: https://www.facebook.com/Kosciuszko-Milwaukee-Monument-266346236708953/.
Step in Warsaw – Przewodnik po Warszawie. Pomnik Tadeusza Kościuszki w Milwaukee, USA. Źródło: https://www.facebook.com/Kosciuszko-Milwaukee-Monument-266346236708953/.
Step in Warsaw - Przewodnik po Warszawie. Most Kościuszki w Nowym Jorku. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Kosciuszko_Bridge.
Step in Warsaw – Przewodnik po Warszawie. Most Kościuszki w Nowym Jorku. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Kosciuszko_Bridge.
Step in Warsaw - Przewodnik po Warszawie. Musztarda KOSCIUSKO w 3 smakach.:)
Step in Warsaw – Przewodnik po Warszawie. Musztarda KOSCIUSKO w 3 smakach.:)
Kategorie: LUDZIE

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *